Tu jesteś > Strona Główna > Artykuły > Bezpieczny import z Chin - na co zwrócić uwagę?

Bezpieczny import z Chin - na co zwrócić uwagę?

Data dodania:
2022-07-13 10:26:48

Importowanie towarów z Chin to niezwykle złożony proces, który musi być starannie zaplanowany, by jego wszelkie etapy mogły zakończyć się powodzeniem. Warto dowiedzieć się najpierw, jak powinien przebiegać bezpieczny import z Chin oraz na co zwrócić szczególną uwagę, aby uchronić się przed potencjalnymi błędami i zaniedbaniami. W razie potrzeby można skorzystać ze wsparcia doświadczonych pośredników.

Bezpieczne importowanie produktów z Chin - o czym pamiętać?

Bezpieczny import z Chin nie może się obejść bez zweryfikowania rzetelności dostawców. Chodzi o to, aby każdy podmiot zaangażowany w dostarczanie towarów z Chin był dokładnie sprawdzony pod kątem wiarygodności. Niezwykle istotnym etapem jest sprawdzenie opinii innych klientów na temat produktów, by dowiedzieć się, czy proponowane ceny idą w parze z wysoką jakością wykonania poszczególnych artykułów. Oferowane produkty mają to do siebie, że cechują się zróżnicowanymi parametrami jakościowymi, tak więc zawsze należy dokładnie sprawdzić każdego dostawcę, np. zamawiając próbki towarów. Ponadto ważne jest, by przeanalizować takie kryteria, jak:

  • - Dostępne formy płatności - zdecydowana większość transakcji wymaga założenia konta walutowego (realizacja transakcji w dolarach amerykańskich) oraz skorzystania z karty kredytowej. Karta okaże się strzałem w dziesiątkę przy pojedynczych zamówieniach, natomiast przy dłużej współpracy lepiej postawić na konto walutowe.

  • - Czas oczekiwania na zamówione towary - nie każdy może czekać w nieskończoność, dlatego lepiej sprawdzić to, czy na towar będzie się czekało kilka tygodni, czy też może kilka miesięcy.

  • - Sposób dokumentowania transakcji - chodzi o poprawne wystawianie faktur (najlepiej w języku angielskim).

To zdecydowanie najważniejsze kwestie, których nigdy nie powinno się lekceważyć. Dzięki temu bezpośredni importer z Chin zadba o swoje interesy i nie narazi się na niepotrzebne problemy.

Import towarów z Chin - co jeszcze jest ważne?

Podczas importowania towarów z Chin bardzo istotne jest również to, aby zapoznać się z obowiązującymi podatkami i opłatami. Towary sprowadzane z Państwa Środka muszą przede wszystkim przejść odprawę celną. W związku z tym importer ma obowiązek opłacenia podatku VAT oraz cło (aktualne stawki celne dostępne są w systemie ISZTAR). Jeśli nie dopełni takich formalności, towar zostanie zwrócony prosto do Chin.

Import z Chin to bardzo złożony i pracochłonny proces. By samodzielnie nadzorować jego poszczególne etapy, potrzeba dużej wiedzy oraz doświadczenia. Na szczęście istnieje ktoś taki, jak pośrednik w imporcie z Chin, który może zająć się tym kompleksowo. Zadba o to, by każdy etap importu towarów – od wyboru dostawcy po transport i odprawę celną – przebiegł prawidłowo.

Aktualności


2023-02-02 13:11:16

Żeby skutecznie schudnąć i osiągnąć cel treningowy, należy świadomie dobrać składniki diety, które zapobiegną niedoborom żywieniowym. Suplementy mają za zadanie uzupełnić te składniki, których często brakuje w zbilansowanej diecie. Należy w...

Więcej

2023-01-16 15:22:48

Ślub to niewątpliwie jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu zakochanych, dlatego tak ważne jest odpowiednie przygotowanie do tej uroczystości. Oprócz odświętnego garnituru i pięknej sukni ślubnej nie można zapomnieć o obrączkach, stanowią...

Więcej

2022-12-13 14:40:17

Skuteczne przygotowanie do egzaminu maturalnego zależy m.in. od zaangażowania osoby, która ma napisać taki egzamin. Niekiedy warto zdecydować się na prywatne lekcje online, dzięki którym można się przygotować do wybranego przedmiotu i mieć ...

Więcej