Tu jesteś > Strona Główna > Artykuły > Czy warto zainwestować w napęd do bramy?

Czy warto zainwestować w napęd do bramy?

Data dodania:
2021-10-01 15:27:01

Elektryczna automatyka bramowa jest rozwiązaniem, które jeszcze kilkanaście lat temu stanowiło symbol prestiżu oraz ekskluzywności. Obecnie owa forma staje się coraz bardziej popularna, a z tytułowych rozwiązań korzystają nie tylko właściciele domów jednorodzinnych oraz posesji, a także gmachy publiczne oraz instytucje państwowe. Wbrew pozorom rozwiązanie to niesie ze sobą nie tylko zalety, ale również pewne wady.

 

Walory napędów bramowych

 

Kluczowym argumentem świadczącym o zastosowaniu automatycznej bramy jest poprawienie komfortu życia. Napęd tytułowej bramy sterowany jest zdalnie, przy zastosowaniu pilota, którego zasięg może wynosić od kilku do kilkudziesięciu metrów. Dzięki tego typu rozwiązaniu możemy w mgnieniu oka otworzyć oraz zamknąć bramę bez wychodzenia z samochodu, bądź domu. Jest to ważny atut zwłaszcza w przypadku chłodniejszych pór roku obfitujących w opady deszczu oraz śniegu. Ponadto ważnym walorem jest zwiększenie bezpieczeństwa – wnętrze auta możemy opuścić będąc już w zamkniętym garażu.

 

Elektryczna automatyka bram wciąż się rozwija korzystając ze zdobyczy nowych technologii. Jedną z nich jest zastosowanie fotokomórki, która blokuje bramę w momencie, gdy stanie coś na drodze jej skrzydeł – m.in. auto, które bez tego rozwiązania narażone jest na zniszczenie. Fotokomórki dają także możliwość zamknięcia bramy po ustalonym i wcześniej zaprogramowanym czasie. Ma to związek również ze wspomnianym bezpieczeństwem, bowiem zautomatyzowana brama efektywnie odstraszy potencjalnych włamywaczy. Tego typu bramę można otworzyć tylko przy zastosowaniu wspomnianego pilota – ręczne jej otworzenie wiąże się z usunięciem ręcznej blokady stanowiącej awaryjne odłączenie bramy. Sforsowanie tego rodzaju bram jest więc znacznie bardziej trudne, niż w przypadku bram tradycyjnych – ręcznych.

Żeby nie było zbyt kolorowo…

 

Jak wspominaliśmy na wstępie w przypadku zautomatyzowanych rozwiązań nie brakuje również wad. Największą z nich są duże koszta związane z ceną napędów oraz ich eksploatacją. Zakup i eksploatacja to jedno, a profesjonalny montaż to drugie, dlatego aby cieszyć się zwiększonym komfortem należy przygotować się na spore wydatki. Kolejną wadą owego systemu jest powiązanie z energią elektryczną – w przypadku braku dostawy prądu brama przestanie działać, co wiąże się z usuwaniem blokady – proces ten jest czasochłonny i dość wymagający. Większość napędów wymaga także sezonowej konserwacji – zwłaszcza w okresie zimowym, kiedy zalegający śnieg może zaburzyć funkcjonowanie napędu. Pomimo kilku wad automatyka bramowa zdaje się być dobrą inwestycją na długie lata, która zwiększy nie tylko komfort, ale i bezpieczeństwo.

 

Więcej o napędach do bram skrzydłowych pod adresem: https://www.montersi.pl/napedy-do-bram-skrzydlowych-

 

Aktualności


2021-10-01 15:27:01

Elektryczna automatyka bramowa jest rozwiązaniem, które jeszcze kilkanaście lat temu stanowiło symbol prestiżu oraz ekskluzywności. Obecnie owa forma staje się coraz bardziej popularna, a z tytułowych rozwiązań korzystają nie tylko właścici...

Więcej

2021-08-26 18:26:52

Automatyzacja procesów produkcyjnych to coś do czego dąży coraz większa grupa przedsiębiorców. Nie da się tego osiągnąć bez odpowiednich maszyn i urządzeń. Kluczowym aspektem w tej dziedzinie jest obróbka CNC. To technologia wykorzystywana...

Więcej