Tu jesteś > Strona Główna > Artykuły > Czym są rzymskie ognie i w jaki sposób ich używać?

Czym są rzymskie ognie i w jaki sposób ich używać?

Data dodania:
2022-12-13 13:20:13

Ognie rzymskie stają się coraz popularniejsze i niejednokrotnie zastępują klasyczne wyrzutnie fajerwerek. Tego typu fajerwerki są nie tylko tańsze, ale również wyjątkowo widowiskowe i w niczym nie ustępują wyrzutniom. Na czym polega fenomen rzymskich ogni i jak prawidłowo ich używać? Na te i inne pytania odpowiemy w poniższym artykule.

Rzymskie ognie – co to jest i jak je stosować?

Rzymskie ognie to rodzaj efektownych fajerwerków, które swoim działaniem przypominają wyrzutnie. Wymagają jedynie jednorazowego odpalenia, a następnie rozbłyskują na niebie w spektakularnym pokazie barwnych, świetlistych iskier, jeden wystrzał zaraz za drugim. Ich liczba oraz długość trwania efektu zależy od ilości obecnego w ogniach rzymskich materiału wybuchowego – podobnie jak w przypadku wyrzutni.

Ognie rzymskie różnią się jednak od tradycyjnych wyrzutni, przede wszystkim swoją formą. Fajerwerki pierwszego typu są dostępne w postaci charakterystycznej tuby, natomiast te ostatnie są w kształcie palety. W tubie znajdują się poszczególne ładunki pirotechniczne oraz rurka umożliwiająca sterowanie kierunkiem wystrzału rzymskich ogni. Na końcu znajduje się lont, którego podpalenie inicjuje wybuch. W używaniu tego typu fajerwerków niezwykle istotny jest wybór odpowiedniego miejsca – stabilnego, płaskiego podłoża, oddalonego od domów, drzew czy linii wysokiego napięcia.

Jakie rzymskie ognie wybrać?

Fajerwerki w postaci rzymskich ogni wspaniale nadają się na różne okazje – Sylwester, imprezy weselne czy urodzinowe, koncerty bądź rocznice. Ze względu na mnogość możliwych zastosowań i rosnącą popularność, obecnie odnajdziemy szeroki wachlarz tego typu produktów. Czym więc się kierować przy ich wyborze?

Wybierając ognie rzymskie, warto wziąć pod uwagę przede wszystkim średnicę oraz długość rurki. Im będzie większa, tym silniejszy efekt jest możliwy do uzyskania. Istotna jest także liczba poszczególnych wystrzałów – jeżeli jest ich więcej, rozbłyski będą delikatniejsze. Natomiast długość tuby przekłada się na wysokość, na jaką będą wznosiły się ładunki. Oprócz takich parametrów warto też uwzględnić kształty i barwy rzymskich ogni oraz szybkość wystrzałów i czas trwania całości, gdyż te cechy determinują widowiskowość pokazu i wpływają na efekt, jaki chcemy uzyskać.

Rzymskie ognie – gdzie kupić?

Rzymskie ognie, podobnie jak wszystkie produkty pirotechniczne, warto kupić w sprawdzonym sklepie z fajerwerkami, które dba o spełnienie wszystkich standardów bezpieczeństwa. W naszym sklepie możesz znaleźć szeroką gamę ogni rzymskich, zestawy rakiet flary świetlne i innych fajerwerków, które gwarantują nie tylko widowiskowy, ale również w pełni bezpieczny pokaz.

Słowa kluczowe


Aktualności


2023-03-13 10:48:21

Jeśli szukasz rozwiązań, które pomogą Ci zaoszczędzić przestrzeń w Twoim domu lub mieszkaniu, a jednocześnie chcesz, aby Twój dom wyglądał stylowo i nowocześnie, to warto przeczytać artykuł na temat drzwi przesuwnych chowanych w ścianie. W ...

Więcej

2023-02-02 13:11:16

Żeby skutecznie schudnąć i osiągnąć cel treningowy, należy świadomie dobrać składniki diety, które zapobiegną niedoborom żywieniowym. Suplementy mają za zadanie uzupełnić te składniki, których często brakuje w zbilansowanej diecie. Należy w...

Więcej

2023-01-16 15:22:48

Ślub to niewątpliwie jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu zakochanych, dlatego tak ważne jest odpowiednie przygotowanie do tej uroczystości. Oprócz odświętnego garnituru i pięknej sukni ślubnej nie można zapomnieć o obrączkach, stanowią...

Więcej