Tu jesteś > Strona Główna > Artykuły > Kiedy kupić obrączki ślubne?

Kiedy kupić obrączki ślubne?

Data dodania:
2023-01-16 15:22:48

Ślub to niewątpliwie jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu zakochanych, dlatego tak ważne jest odpowiednie przygotowanie do tej uroczystości. Oprócz odświętnego garnituru i pięknej sukni ślubnej nie można zapomnieć o obrączkach, stanowiących kluczowy element zaślubin. Pojawia się więc pytanie, kiedy najlepiej kupić tego typu biżuterię, aby wyrobić się przed datą planowanego ślubu? Dowiesz się tego w poniższym artykule.

Czy obrączki ślubne możesz dostać od ręki w sklepie stacjonarnym?

Warto pamiętać, że w przeciwieństwie do pierścionków ze stali chirurgicznej czy innego rodzaju biżuterii dostępnej w sklepach jubilerskich, obrączek przeważnie nie da się kupić od ręki (poza klasycznymi, gładkimi modelami sprzedawanymi przez niektórych jubilerów). W większości przypadków sklepowe obrączki to jedynie wzorniki, pomagające parze młodej podjąć decyzję dotyczącą wyglądu docelowej biżuterii ślubnej. Takie metalowe atrapy pokryte warstwą złota wiernie oddają wygląd prawdziwych obrączek, nie mogą ich jednak zastąpić – z tego względu nie da się od razu kupić tego typu biżuterii stacjonarnie i konieczne jest złożenie zamówienia.

Kiedy najlepiej kupić obrączki ślubne?

Po wyborze konkretnego modelu obrączek ślubnych, sklepy jubilerskie (zarówno stacjonarne, jak i internetowe) przystępują do realizacji zamówienia. Warto zwrócić uwagę, że termin przygotowania może być różny w zależności od placówki. U niektórych jubilerów możesz otrzymać obrączki już po 2 lub 3 tygodniach, a w innych sklepach konieczne jest czekanie ponad miesiąc na wybrany produkt. Dlatego lepiej nie zwlekać z zakupem do ostatniej chwili i złożyć zamówienie odpowiednio wcześniej, by obrączki z pewnością dotarły przed ślubem.

Podobnie jak w przypadku kupna biżuterii do sukni ślubnej, również odbiór obrączek ślubnych może się wiązać z niespodziewanymi sytuacjami, na które warto się przygotować. Źle dopasowany rozmiar, odmienny wzór czy inny od zamierzonego grawer mogą zaburzyć organizację ślubu. Warto więc uwzględnić ewentualne zdarzenia losowe w planowaniu zakupu obrączek i zamówić je w takim terminie, by nie stresować się brakiem tego typu biżuterii czy jej nieodpowiednim wyglądem. Najlepiej więc kupić obrączki ślubne na przynajmniej dwa miesiące przed datą planowanej ceremonii.

Obrączki ślubne – gdzie najlepiej je kupić?

Obrączki ślubne najlepiej kupować w sprawdzonym miejscu, aby mieć pewność otrzymania najwyższej jakości produktu. Dobrym wyborem będzie niewątpliwie hurtownia biżuterii, w której możesz odnaleźć szeroki wybór modeli. Pamiętaj przy tym, aby odpowiednio wcześniej złożyć zamówienie, by obrączki na pewno dotarły na czas!

Aktualności


2023-03-13 10:48:21

Jeśli szukasz rozwiązań, które pomogą Ci zaoszczędzić przestrzeń w Twoim domu lub mieszkaniu, a jednocześnie chcesz, aby Twój dom wyglądał stylowo i nowocześnie, to warto przeczytać artykuł na temat drzwi przesuwnych chowanych w ścianie. W ...

Więcej

2023-02-02 13:11:16

Żeby skutecznie schudnąć i osiągnąć cel treningowy, należy świadomie dobrać składniki diety, które zapobiegną niedoborom żywieniowym. Suplementy mają za zadanie uzupełnić te składniki, których często brakuje w zbilansowanej diecie. Należy w...

Więcej

2023-01-16 15:22:48

Ślub to niewątpliwie jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu zakochanych, dlatego tak ważne jest odpowiednie przygotowanie do tej uroczystości. Oprócz odświętnego garnituru i pięknej sukni ślubnej nie można zapomnieć o obrączkach, stanowią...

Więcej